przepisy na kaszę jaglaną z warzywami

Dziś skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz to częściej też wypatruje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje absolutnie odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Nieraz zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one identycznie dużo towarów odżywczych, jednakowoż organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie przyzwoiciej. Imponującym przykładem godziwego produkty jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach niezwykle często a dzisiaj niestety została zapomniana.

pierogi z kasza jaglana

Na szczęście coraz więcej ludzi ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to zapytanie jest nadzwyczaj prosta – kasza jaglana to totalnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej niż schematyczną, słynną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu lecz jest tego godne, ponieważ wrażenia smakowe są naprawdę fajne. Czemu niemniej jednak musimy zaintrygować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada bardzo wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj poprawnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, jednakowoż nie wyłącznie, dostarcza bo również witaminy z grupy E, które wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też dużo imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To doskonały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza niesłychanie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, dlatego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik rzadko spotykany dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.