Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz w szeregu przypadków zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w istocie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych dań.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.