Utrzymanie w Krakowie

Głównym z globalnych wyzwań w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie województwa są nie przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich drogach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Na tle innych miast, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy istniejących połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.